| Cristian8 a întrebat:

Daca am un pc pe care l-am avut conectat prin cablu vga la placa de baza si acum printr-un adaptor il conectez la placa video la dvi trebuie sa mai fac o schimbare in bios sau ceva sau intra direct.
2. Vor fi diferente in jocuri avand in vedere ca placa video dedicata e gtx 1050 ti 4g si ce integrata vega 11? Dau funda

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Salut,nu trebuie sa faci nici o modificare in bios, o sa fie o diferenta doarte mare in jocuri, GTX-ul este dublu fata de vega 11.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

In teorie NU
odata ce ai pus o placa video dedicata, placa video integrata se dezactiveaza automat
TOTUSI
in bios e o setare care spune asta explicit (ce sa initializeze mai intai) si daca nu e pusa pe auto s-ar putea sa nu mearga!

in plus, eu am reusit la un moment dat sa pornesc cu ambele placi video active, si cea dedicata, si cea integrata

deci verifica in bios, si daca nu gasesti nimic si nu merge, atunci da-i un "load default" la bios sau chiar da-i un reset hardware, in 99.99% din cazuri setarea de mai sus se pune pe auto asa ca o sa auto-detecteze placa video dedicata!