| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca ascult melodii gen soulja boy pe boxe full range la volum mare, pot sa le stric?

5 răspunsuri:
| Yabrin a răspuns:

Catalush daca te paleste sa dai volumu pana nu se mai invarte butonu cred ca ai sa mirosi niste fum straight face

Răspuns utilizator avertizat
| 0vidius a răspuns:

Depinde de ce putere sunt boxele si ce putere baga amplificatorul(statia) in ele. Daca amplificatoru e de 150W 4 Ohmi si boxele sunt de 100 W 4 Ohmi la maxim ai sansa sa le arzi dar daca amp e de 100W si boxele de 100W sau mai mult nu o sa ai probleme.

| Eღilia62 a răspuns:

Hmm,nu cred.Boxele(de calitate, nu chinezarii) sunt proiectate sa reziste pana la volumul maxim.Ele ar trebui sa aiba o rezistenta pe masura nivelului maxim, dar nu toate sunt asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amplificatorul are 240w iar boxele au 400w fiecare, sunt P-audio.Am pus muzica Soulja Boy pentru ca are bassul fortat