| AndreiPJ a întrebat:

Daca conectezi 2 monitoare la laptop,"mananca" resurse?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Creste consumul placii video, insa daca laptop-ul are respectivele iesiri atunci ar trebui sa fie in parametrii
creste incarcarea procesorului placii video (GPU) pentru ca trebuie sa faca refresh la imagine pe ambele ecrane
creste incarcarea memoriei video, pentru ca imaginea e practic in memorie

insa toate nu sunt cinestiece critice, iar daca laptop-ul are iesiri, atunci e gandit sa le faca fata!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Logic, pentru ca trebuie sa afizeze continut pe doua ecrane simultan.