| Mariuuss a întrebat:

Salut,daca cumpar un procesor nou, am vazut ca imi da si racitorul la el(bine asa este normal) dar intrebarea mea este mai pun pasta terminca pe procesor sau nu ca am vazut ca pe racitor se afla pasta pusa deja? dau funda am nevoie de raspuns sa stiu daca il montez sau nu.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu.Poate exista si riscul asta:
Pasta ta nu o sa se intinda exact ca cea de pe cooler si raman niste goluri deci cooler-ul nu o sa se fixeze fix pe procesor, o sa aiba putin spatiu prin unele parti.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Huh? Ce rost are sa pui pasta daca pui coolerul stock? Bine, daca ai vreo super-pasta pe care ai dat 100 RON, atunci stergi aia de pe radiatorul stock si pui pasta ta. DOAR pasta ta, nu le amesteci.

| horia2012 a răspuns:

Nu. E suficienta cea de pe cooler.

| Sheldon a răspuns:

Pentru o mai buna racire de procesor as recomanda schimbare cooler-ului stock cu unul aftermarket, pasta termoconductoare poate fii in jur de 50 ron