| c0pil1n a întrebat:

Salut. Daca dau turatiile la ventilatoarele placii video la 30% - 30grade 40%-40 grade etc. o poate afecta cu ceva?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate le arzi, nimic mai mult, fac un scurt si pa.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu.

| Zinv a răspuns:

Nu se strica. daca software-ul placii video iti permite asta inseamna ca e gandita pentru a selecta tu viteza.

| Reigobel a răspuns:

Nu se intampla nimic, si nu ai cum sa le arzi, le poti arde doar daca le conectezi la o alta sursa de curent in afara celei de la placa de baza sau cea care se conecteaza direct la sursa, daca vrei poti sa le dai si in 100% nu se intampla nimic, doar ca se aud tare, sper ca te-am ajutat