| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut,daca dau wipe cache data partition din boot meniu la un telefon si dupa ii dau reboot, se sterg poze sau jocuri din telefon?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu. Functia de wipe cache partition sterge fisierele inutile ramase in urma instalarii actualizarilor de sistem. Este recomandat sa o stergi la cateva luni, insa nu vad de ce ai face-o atat de des, ca, oricum, nu-i prea mare diferenta in termeni de spatiu utilizat, cel putin asta am observat eu, deci ramai s-o stergi dupa fiecare actualizare de sistem.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LPCTSTR):

"nu-i prea mare diferenta in termeni de spatiu utilizat"
fiind alta partitie care nu e raportata in storage, diferenta e 0
iar eu nu am sters NICIODATA partitia aia, pentru ca in teorie, chiar daca nu sterge aplicatii, totusi e posibil ca unele sa nu mai mearga cum trebuie sau sa piarda informatii cum ar fi history sau chiar setari

| LPCTSTR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Fisierele alea nu sunt stocate in partitia de cache.
https://www.urtech.ca/......galaxy-s6/

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Aha, merci!