| RoBeRTin321 a întrebat:

Daca folosesc un program de OverClock, credeti ca o sa se arda? Proesor : DualCore E7200 2,53GHz Placa Video : GeForce GT430 si 4 rami. Vreau sa fac un mic overclock pentru CS:GO, dar mi-e ca se arde..Deci intrebarea mea este daca se va arde pc-ul sau daca imi va mari putin fps-ul..Raspunsuri urgent va rog frumos! Funda

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Inutil un OC!

| CPAElites a răspuns:

Placa video e de vina!
Sa nu faci overclicking la petarda aia!

| Roxin a răspuns:

Salutare!

La procesorul ala...nu cred ca e indicat. CS:GO are cerinte destul de mari, deja consuma din resurse. Plus overclock, s-ar putea sa-ti faca poc.
Nu recomand, dar decizia e a ta in final.

| CLCQ a răspuns:

Depinde la ce faci OC. Mai mult ca sigur ca nu vei obtine prea multe fps-uri in plus. Gandeste-te sa schimbi configuratia.