| supremxxxoxo a întrebat:

Daca iau un film dupa net in format DVD-Video NTSC si-l fac pe DVD si-l bag in DVD-player PAL se vede ciudat, adica nu se vede normal? Amintesc ca Dvd-player are optiune la telecomanda PAL si NTSC!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Pai trebuie sa pui aceeasi optiune :
PAL (sistemul european)
NTSC (sistemul american)
Cred insa ca in sistem NTSC nu-ti citeste televizorul, asa ca nu mai descarca in acest format.

| supremxxxoxo explică (pentru zdrangoi):

Daultumesc! Dar sti cumva daca mai sunt (probleme) daca descarci vreun film format dvd-video dupa Fileelist?

| zdrangoi a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Nu ai nici o problema, incearca sa descarci fisiere cu extensia *avi, le citeste orice DVD player.

| supremxxxoxo explică (pentru zdrangoi):

Probleme cu legea ma referam!

| zdrangoi a răspuns (pentru supremxxxoxo):

In principiu, da.
Atata vreme cat descarci de pe site-uri care nu respecta drepturile de autor.
Dar nu cred ca te urmareste cineva!
Totul e sa nu le si comercializezi.

| supremxxxoxo explică (pentru zdrangoi):

Am laptop si nu le comercializez, nici nu as putea ca am dvd rom cam folosit! Merci!