| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Salut daca instalez windows 7 pe un laptop imi trebuie si cd-ul cu drivere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general windows 7 are majoritatea drivelor dar pentru unele placi audio de exemplu sau placi de retea e nevoie de drivere auxiliare. Iti recomand Driver Easy descarca-l e gratuit si iti rezolva problemele

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Teoretic se instaleaza automat, dar daca nu se intampla lucrul acesta, le gasesti aici - http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop - cauti in functie de model si sistemul de operare folosit! succes!

| DeejayAndr3y a răspuns:

Te ajut eu.Da, daca windows-ul este original. Daca nu este original, poate sa fie direct driverele instalate. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| s3v3n7 a răspuns:

Ai nevoie de CD-ul de drivere

| vwavgasgfgewafsa a răspuns:

Nu trebuie ma daca ai avut driverele instalate pe celalalt windows raman

| suntserios a răspuns (pentru vwavgasgfgewafsa):

De ce debitezi aberatii?

| vwavgasgfgewafsa a răspuns (pentru suntserios):

Ce aberati ma? eu cred ca nu stii ce e ala windows 7 da nu ma agit cu copii de 10 ani

| suntserios a răspuns (pentru vwavgasgfgewafsa):

1 la mana, omul a spus ca vrea sa puna windows 7, probabil pe un laptop nou, nu a scris nicaieri nimic de inlocuit cu win 7 alta versiune

2 la mana prin "driverele instalate pe celalalt windows raman" tu vrei sa spui ca daca eu am din xp cu drivere instalate si formatez partitia si pun win 7 voi avea driverele deja instalate? zi si tu daca asta nu e aberatie.

faptul ca win 7 are drivere integrate asta e deja alta mancare de peste si nu are nicio legatura cu ce spui tu.