| TomyBrave2019 a întrebat:

Dacă îți schimbi telefonul (Samsung) îți rămâne un fel de istoric la Samsung Music unde scrie ce melodii erau instalate?
Dar celelalte aplicații Samsung? Se salvează?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Poti salva muzica in Samsung Cloud, dar atentie: in mod gratuit ai la dispozitie doar 5 GB pentru toata copia de siguranta.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Si nu pot sa transfer toate fișierele cu ceva cablu?

| doctorandus a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Ba da, daca ai cablu la mobil sau smartwatch, poti transfera prin cablu.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Am înțeles ca cablul vine cu telefonul. E adevărat?

| doctorandus a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Daca nu e cu incarcare fara fir, are cablu. Nu exista multe feluri de cabluri, vezi ce fel de mufa are: mufa pentru Samsung mai vechi sau USB C.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Deci incarcatorul cu care vine telefonul poate fi folosit ca si cablu de transfer?

| doctorandus a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Nu incarcatorul, doar cablul care se baga-n USB.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Pai da dar cum? ca o mufa e mai groasa una mai subtire

| TomyBrave2019 explică (pentru TomyBrave2019):

I mean capatul cablului

| doctorandus a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Un capat al cablului il bagi in telefon, iar celalalt in portul USB al calculatorului.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Dar eu ziceam... între două telefoane, se poate? Pun fișetele din telefonul A în calculator și după din calculator in telefonul B si se transfera?

| doctorandus a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Da, se poate, daca stii bine ce faci.

Samsung are un dispozitiv prin care cuplezi telefon direct la telefon. Merge si cu Android si cu iPhone.

| TomyBrave2019 explică (pentru doctorandus):

Ok mersi