| Preotul500 a întrebat:

Daca la un j3 2016 i se termina memoria si eu i-am pus un card de 8 gb mai pot instala in continuare aplicatii? Funda urgent.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca este rootat. Daca nu este, aplicatiile se duc in memoria interna. Daca nu ai spatiu liber nu se pot instala.

3 răspunsuri:
| JustStitch a răspuns:

Desigur ca poti

| adrianakit a răspuns:

Da

| Pool77 a răspuns:

Posibil cu noul update de 7.0, cel Nougat...
Insa nu prea vad un viitor pentru J3 cu upgrade la nougat.
Nu poti, doar cum a spus si un utilizator mai jos, daca este rootat.
Insa nu merita sa-l rootezi.
Memoria de 16GB ar trebui sa-ti ajung lejer, pozele/videoclipurile le poti muta pe card insa aplicatiile inca sunt mutate pe memoria interna.