| numesiprenume0 a întrebat:

Daca ma merg intr-un magazin Altex si le arat ca pe un site am gasit un produs mai ieftin ca cel din magazinul lor, imi dau diferenta de 2 ori? P.S. Funda!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie intai sa cumperi produsul si sa nu il returnezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, te vor trimite sa-l cumperi de la magazinul ala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au acesta politica? Daca da trebuie sa citesti bine de tot termenii si conditiile lor

| mihai69 a răspuns:

Dacă sunt respectați toți termenii și condițiile promoției, da. Dar nu pe loc - trebuie să analizeze oferta și să stabilească dacă se încadrează.

| JackR a răspuns:

1. Cumperi produsul de pe site-ul X. De ex. cumperi un televizor cu 2990 de lei.
2. Te duci cu factura si dovada platii la magazinul Altex, unde au acelasi televizor, cu 2999 lei.
3. Primesti de doua ori diferenta, adica 18 lei.
4. Ai cheltuit cu plimbarea prin oras si taxele de transport ale televizorului, vreo 35-40 de lei.
5. Tragi linie si aduni.
6. Iti dai seama ca ai ramas cu un televizor, de care nu ai nevoie, si ai cheltuit aiurea 20-25 de lei.

Felicitari, tocmai ai invatat sa nu crezi ca tot ce zboara se mananca!

| IIIshaneIII a răspuns:

Doar daca il cumperi