| Robert3265 a întrebat:

Salut, dacă mai vreau să pun 2 ventilatoare/coolere la pc trebuie neapărat să îmi iau adaptor molex? Și dacă da unde poți conecta adaptorul molex?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

Molex-ul se conectează la molex-ul sursei. Practic dintr-o mufa a sursei tu faci doua cu adaptorul respectiv.

Dacă sursa are destule molex-uri nu o sa ai nevoie de adaptor. Desfa carcasa și vezi daca îți trebuie sau nu.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Adaptoarele MOLEX se conecteaza la un MOLEX al sursei, dooh! happy Depinde ce ventilatoare vrei sa pui, ce temperaturi ai, ce carcasa. Poate efectiv nu ai nevoie. Crede-ma ca am patit-o la un moment dat sa imi pun niste ventilatoare fara sa ma gindesc prea mult... facea ca elicopterul calculatorul ala.