| anonim_4396 a întrebat:

Daca pe GTA V Story Mode si pe Online nu am lag, si pe Five M da, ce ar trebui sa upgradez prima data? Specificatii PC:
Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i5 4440 @ 3. 10GHz 36 °C
Haswell 22nm Technology
RAM
8. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 799MHz (11-11-11-28)
Motherboard
MSI H81M-P33 (MS-7817) (SOCKET 0) 52 °C
Graphics
SAMSUNG (1920x1080@60Hz)
4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (NVIDIA) 27 °C

*

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai logica imi spune ca tocmai acel Five M este buba si nu este din PC-ul tau (sau numai din PC) atata timp cat online si sigle player iti merg la fel. Poate fi de la optimizarile lor sau de la tine in contextul in care trebuie sa ajuti mai mult PC-ul cu o placa video mai performanta, rami mai multi sau frecventa mai mare si nu in ultimul rand hard diskul, ai SSD? Eu zic ca e de la ei totusi, daca e ca fornite (nu cunosc clientul fiveM ca nu am jucat acolo) incerca sa vezi din setarile grafice, mai scoate AAA, da o rezolutie de la ultra pe high sau de pe high pe medium, ai inteles ideea. Nu stiu ce zici prin LAG poate fi de la server sau de la tine ca daca joc cu 1000 de persoane pc-ul este supus unui stres grafic si atunci duc in limita si placa video (GPU) cat si procesorul. Ce te trage pe tine in jos este RAM-ul si placa de baza implicit, pentru ca sa treci pe DDR4 ai nevoie sa schimbi si placa de baza (motherboard)

| alex495 a răspuns:

Ram, iti mai trebuie ram, destul de ciudat, la ce specs ai ar trebui sa mearga fluent pe high

| Ssssmokin a răspuns:

Nu trebuie sa upgradezi nimic, doar daca vrei tu. FiveM cred ca este prost optimizat. Si eu am aceeasi problema cu FiveM.
Cel mai probabil este din cauza la RAM.