| Mrejeru_Alex_1994 a întrebat:

Daca scad in msi afterburner power limit-ul la -50 se poate strica placa video? Am un rx 570 4gb de la xfx

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Pai da o la - 50, dacă stock îți crapă sursa nu are rost sa ii dai - 50, dar o sa îți meargă un pic mai încet placa, pana îți iei alta sursa te descurci asa

4 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Mai bine nu te joci cu chestiile astea, mai bine ramai la statul ventilatoarelor și atat

| Mrejeru_Alex_1994 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Nu am de ales... Am o sursa de 400 de w fara vreun standard si daca las placa video sa isi ia cati w ii trebuie crapa sursa

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Schimba sursa, găsești ceva la 650w seasonic 80plus gold la 400 de lei, ar fi aiurea la prețul asta sa nu cumperi

| Mrejeru_Alex_1994 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Mai strang bani dar pana atunci intrebarea e daca imi strica placa video sa dau la -50

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Pai da o la - 50, dacă stock îți crapă sursa nu are rost sa ii dai - 50, dar o sa îți meargă un pic mai încet placa, pana îți iei alta sursa te descurci asa