| anonim_4396 a întrebat:

Daca se incarca harta greu si am frame drops cand prind viteza pe GTA V de exemplu sau pe orice joc si trebuie sa se incarce texturile rapid, tine de RAM sau trebuie sa dau upgrade la SSD?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Tine si de procesor. un quad core de 3.2 si 8 gb ram si o placa video de 2 gb minim de preferat ar fi de 4 dar nu ar fi probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce componente ai?

| DanielDanny a răspuns:

La procesor sau placa grafica te-ai gandit?
Placa grafica proceseaza imaginea si procesoru calculeaza ce si unde trebuie sa fie, inteligenta artificiala, oameni, masini, decoratiuni, copaci, cladiri!
Pentru intrebarea ta as zice ca iti trebuie RAM, pentru că jocul nu rulează din ssd ci din RAM care stochează temporar informațiile jocului fiind mai rapid sa ruleze din RAM! Cel puțin așa am găsit o informație pe google!

Dar depinde de ce ai tu, trebuia să ne spui specificațiile pe care le ai acum!

| mngzx a răspuns:

Placa video e cea mai importanta la un joc. Apoi ramii, ssdul