| Mihai_Roberto_2000 a întrebat:

Dacă spre exemplu am o plăcuţă de 4gb ram de frecvenţă 2133 și una tot de 4gb dar de 2400 frecvenţă, se poate face dual-channel? Știu că cea de frecvenţă 2400 va scădea la 2133, dar dual-channel-ul va fi făcut?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu o sa mearga in dual chanel, ai nevoie de doua placute identice ca frecventa, latenta si capacitate.

1 răspuns:
| cealapamarin a răspuns:

Salut, o sa iti mearga la 2133, trebuie sa fie de 2133 ca sabiti mearga in dual chanel si acceasi lanteta