| Pepege a întrebat:

Salut, daca trec de la o placa nVIDIA la alta placa nVIDIA, trebuie sa dezinstalez driverele inaine de a instala placa noua?

Răspuns Câştigător
| BeaTMaN696 a răspuns:

Nu chiar pentru ca placile au aceleasi drivere. Daca placa este una mai buna decat cea pe care o ai poate o sa ai drivere in plus pe care trebuie sa le descarci. Dar ca sa nu te complici mai bine le dezinstalezi si dupa ce bagi placa noua le instalezi iar.

| Pepege explică (pentru BeaTMaN696):

Ok, multumesc.

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Neaparat NU,
DAR RECOMANDAT CAT CUPRINDE
motivul e foarte clar: daca ai o placa video noua destul de diferita de cea veche si se incarca driverele vechi, s-ar putea sa iti dea crash-uri si sa te chinui cu safe mode ca sa poti intra in windows... MI S-A INTAMPLAT ASTA!

| Pepege explică (pentru Bizon95):

Deci sa dezinstalez tot ce tine de nVIDIA in afara de PhysX?

| Bizon95 a răspuns (pentru Pepege):

Da, NU strica
iar apoi de pe site-ul nVIDIA selectezi exact placa ta video noua

| Pepege explică (pentru Bizon95):

Ok, multumesc foarte mult.