| alex2496i a întrebat:

Salut, datorita faptului ca nu voi mai folosii pc-ul decat 1 an ( plec la facultate si imi iau laptop) as dori sa maresc putin performatele pc-ului, fara bani.
Cred ca m-am facut inteles, si anume ma refer la OverClock.
As dori sa fac OC la placa video ( gt430 )
My Sistem:
Placa de baza: G41 Combo
Procesor: e5700 3.0ghz (3. 51ghz oc, precizez cooler OC )
Placa video: QLeadtek gt430 1gb 128 bit ( 700 mghz core speed, 1400 shared si 650 memory clock )
Vreau sa stiu cam la ce valori as putea ajunge cu aceasta placa video? tinand cont ca are cooler stoc

1 răspuns:
| tr3ig a răspuns:

Din cooler nu poti sa faci overclock pentru overclock se foloseste de obicei ecva azot lichid, ceva care face racire foarte repede, nu ventilatoare si radatoare puse pe ea.