| JusticeForCraiova a întrebat:

Dau funda!
Vara asta doresc sa cumpar un pc pentru gaming si va rog sa-mi faceti si mie o configuratie foarte buna :
Buget 2500lei maxim 3000lei.
Fara tastatura mouse mousepad monitor.
De preferabil sa faceti configuratia pe pcgarage eMAG sau evoemag.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Vad ca n-ai incredere in mine, ma crezi un copil din asta care se afla si el in vorba si nu stie ce vorbeste, ok frate, fa cum vrei, eu ti-am recomandat maximum de performanta in 3000 ron _+ssd,

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

M-am gandit la ce miai aratat tu si ai dreptate cu procesoru. O fi el mai scump dar consuma mult mai putin decat amd phenom si are arhtectura mai buna am uitat de arhitectura ceea ce amd nu o are mai deloc... dar esti sigur 90% ca cooleru din cutie cu procesoru e perfect? Nu vreau probleme la procosor. Cred ca raman la i5. Amd phoneom mananca la consum o gramada +ca nu are racire buna...

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Auzi aratami si mie o placa de baza mai ieftina pentru i5 de la eMAG... ca daca e fac azi comanda la eMAG si in cateva zile iau piesele si am pc gata facut.

| Me2 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Pai trebuie o placa de baza compatibila cu procesoru, fara sa-i faci update de bios, aia pe care ti-am recomandat-o este best buy in acei bani, are si 4 sloturi de memorie, mai ieftine sunt, dar nu vor fi compatibile cu procesoru, trebuie facut update de bios ca sa-l recunoasca si alte chestii
Daca nu poti face un efort, ia un ssd de 60 gb, si gata

5 răspunsuri:
| ExpectUs5November a răspuns:

Procesor i5 sau i7 de la Intel.6gb Ram Hdd500 gb zic ca e suficient, placa video nVIDIA geforce 9800gt 1gb si cam atat ar fi

| Serban_Radu_1977 a răspuns:

Iti recomand ceea ce mi-am facut eu- un sistem cu procesor A10 5800k black edition de la pc garage daca vrei detaliii radustefanitaserban@gmail.com