| UserName250000 a întrebat:

De 2 luni nu imi mai merg jumatate din taste la laptop (folosesc o tastatura virtuala), iar de 1 luna am dungi verzi in spatii negre si mov in spatii albe care dispar cand reglez pozitia. Mi-e frica rau sa ii spun tatalui meu, ca in luna noiembrie imi ia altul, si daca ii spun nu imi mai va lua laptop. Ce pot sa ii spun?

Si de ce uneori am bug pe TPU in care apare doar ALEGE CATEGORIA?

2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu stiu ce ai putea sa ii zici. Eu vad chestia asta ca fiind o problema de hardware, dar ai putea sa incerci sa ii dai si un factory reset. Nu ai nimic de pierdut, decat datele pe care le ai pe el. Deci daca ai chestii importante, muta-le.

Daca spui ca dispar atunci cand schimbi pozitia, probabil ceba nu mai face contact bine la ecran. L-ai lovit, sau ai intors ecranul brusc, chestii de astea?

Oricum, incearca si cu resetul

| AdrienWH a răspuns:

Salut,iti sugerez sa il mai folosesti asa catva timp. Daca ai cunostintele necesare ii poti reinstala Windows-ul si ar fi ceva...Dar tind sa cred ca problema e la interior...Te as sfatui sa ii spui tatalui tau.Acum nu stiu, tu il cunosti mai bine.Dar ar trebui sa ti i-a altul.Bafta happy