| kidulets02 a întrebat:

De 2 zile am probleme cu tastatura de la laptop. Cand apas pe S imi scrie WS si asa se intampla la majoritatea tastelor unele functioneaza. De exemplu cand apas I mi-l i-a cum as apasa ENTER. Am reinstalat si Windows si tot asa face. Acest mesaj l-am scris cu ajutorul tastaturii de la PC. Funda!

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu are legatura cu windows, problema e de la tastatura sau de la circuitul de sub ea. Ori ai varsat ceva pe ea, cel mai probabil, ori de la supraincalzire s-a topit circuitul si mai face contacte cand nu e cazul.
Nu mai reinstala windows, nu rezolva nimic, e problema de service. Daca ai varsat ceva se vor prinde, si nu e acoperit de garantie.
Bafta

| RiperruzAditz a răspuns (pentru CataC):

E o legatura intre circuitele fiecarei tasta de la laptop. e din cauza supraincalzirii. Iti recomand sa schimbi tastatura si data viitoate nu te mai juca asa mult pe laptop