| Cristian_Sur_2003 a întrebat:

Salut.De 2 zile mi-am cumparat o sursa de 500w pe care am pus-o intr-un pc. Dupa aceea am pornit pcul si nu se intampla nimic.Nu se auzea nimic..am incercat sa vad daca merge cu o sursa de 300w si cu aceea a pornit.De ce? M-am uitat si sursa de 500w are in loc de mufa de 90 grade are dreapta si scrie sata pe ea. Nu stiu ce are...va rog sa ma ajutati.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| GrigoreCostinel a răspuns:

Verifica sursa de 500w.Se conecteaza 2 fire de pe mufa lata. https://www.youtube.com/watch?v=2iaW7ngJHQ8

| Cristian_Sur_2003 explică:

Mufa pentru hdd era de 90 grade la sursa de 300w si dreapta la cea de 500w si scria sata pe ea...in rest toate mufele erau la fel...la unele dofera culoarea de cea de 300w