| AdyAdrian5 a întrebat:

Salut,de acum trei saptamani de cand mi-am cumparat o pereche de casti,nu mai merge o casca, adica se aude doar pe o parte.Am verificat daca e de la pc, dar nu e.Va rog ajutati-ma,

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai invarte de mufa cand le ai conectate la pc sau unde le bagi tu.

| Azµre a răspuns:

Cablu întrerupt uneva, te-ai împiedicat de ele le-ai agățat depinde.

| AdyAdrian5 explică (pentru Azµre):

Nu e asta

| Azµre a răspuns (pentru AdyAdrian5):

Asta e, de unde știi tu ai măsurat cablul?

| AdyAdrian5 explică (pentru Azµre):

Da,cablul are cel mult 2 metri

| Azµre a răspuns (pentru AdyAdrian5):

Eu mă refer din punct de vedere electric dacă l-ai măsurat cu un aparat de măsură să vezi e întrerupt sau nu...

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In principal fie o pereche de casti noua fie rogi pe cineva sa-ti desfaca mufa si sa-ti conecteze firele. De obicei aceste probleme apar la fir langa conector( adica bucata de metal care se pune in gaura dispozitivului- ca sa ma exprim mai pe inteles)

| AdyAdrian5 explică (pentru MeConstantine):

Si daca nu este de la mufa?

| MeConstantine a răspuns (pentru MeConstantine):

Mufa de la castihappy

| AdyAdrian5 explică:

Cred ca n-am fost destul de explicit:acele casti, au si microfon, firele mufei de la casti, duc la o casca, iar firul microfonului duce la cealalta casca