| Ionuț_Alex_1996_k0oH a întrebat:

Salut, de aproximativ o luna am început sa intampin niste probleme in legatura cu pc.ul, deci : Totul mergea perfect dar intr-o zi cand incercam sa il aprind se aprindea o secunda si se stingea, ok am zis sa il curat, l-am curatat etc. Tot acceas problema se audea ca se aprinde coolerul de pe placa de baza si video apoi Inmediat se stingea, am zis ok il dul la un service, acolo mi s-a zis ca placa de baza nu raspunde, am zis ok, am cumpărat alta placa am montato (intii am lasat-o o zi sa acomodeze la temperatura camerei ), acum se aprindea coolerul dp placa de baza si video, se nu se mai stingea dar tot nu pornea ecranul etc. Am zis ok poate e placa video, am schimbat-o tot la fel Apoi am început am schimbat sursa ramii, hardul, bateria de pe placa, tot acceas problema, de curând am observat ca atunci cand aprind pc.ul becul rosu nu se aprinde si cel verde e aprins permanent iar de la placa de baza nu se auzea nici un sunet, am schimbat si firele, tot asa. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Mulțumesc, funda anticipata.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Liwyu a răspuns:

Pai te-ai gandit vreo secunda ca ar putea fi de la ecran?

| Ionuț_Alex_1996_k0oH explică:

Am schimbat si ecranul. Am dus iar pc la service si am aflat, plăcile de baza sufereau o problema, mulțumesc pentru răspunsuri