| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salut
De aseara am o problema la laptop, cand sau ma conectez la wifi si dau troubleshootin imi apare asta "problem with wireless adapter or access point"si rareori ma conecteaza la wifi.
Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

,,Problem with wireless adapter"=verificati routerul(modem),inchideti routerul si asteptati un minut si apoi il reporniti routerul din nou,va incepe cautarea si conecta la internet automat, dar daca nu merge, apasati cu scobitoare sau agrava la un buton,, RESET", apasati indelung pana se va stinge routerul si apoi va incepe resetarea si conectiunea automata! Sper ca v-am ajutat!

| BeHappyOriceArFi explică (pentru untu):

Dar numai pe laptop am problema asta.De exemplu la pe mobil imi merge fara probleme

| untu a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

La aprinderea laptopului, sa apasati pe butonul F8, dati clic pe,, REPAIR PC" si se porneste automat repararea PC si apoi inchideti si reporniti laptopul, uitati=va la semnalul Wireless, daca nu merge dati clic pe acolo si incercati conecxiunea pa ambele parti! Daca repararea automata nu v-a ajutat sa rezolvati problema, atunci sinteti la un pas de defectiune!

| Thebestkiller a răspuns:

Intra in My Computer>Control Panel>Network and Sharing>Network and Sharing Center>Troubleshoot problems>Network adapter apoi alegi Wifi astepti putin si ii dai troubleshoot. Daca nu merge inseamna ca ori placa ta wifi e de vina ori ai luat un virus iar in acest caz va trebui sa reintalezi win dowsul.

| BeHappyOriceArFi explică (pentru Thebestkiller):

Am dat troubleshoot si imi apare problema asta, iar inainte sa apara problema imi zice ca Windows nu poate rezolva problema.