| Mihai_Stefan_1997 a întrebat:

De cand l-am achizitionat laptopul meu are niste probleme (cand am vrut sa-l pornesc prima data nu se aprindea ecranul, dar el mergea, se auzeau ventilatoarele)! L-am dus inapoi si mi-au zis ca nu-s instalate update-urile la windows si mi l-au dat inapoi (tata l-a cumparat din Germania, e cam greu cu garantia)! Dupa cateva zile iar a inceput sa faca fite de ale lui adica uneori apare blue screen si se inchide (era si normal daca nu i-au facut nimic straight face). In aceasta seara cand ma jucam s-a inchis pur si simplu dar au aparut niste dungi multe si subtiri de culoare verde pentru aproximativ o secunda, l-am deschis din nou si a facut la fel! Am "ciocanit" putin in carcasa deasupra la RAM si acum merge (pana ce face iar la fel). Ma poate ajuta cineva, care e problema!?
PS: Saptamana viitoare oricum il duc la un service! happywinking

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Incearca sa "ciocanesti" si deasupra la procesor...

| danielgrig a răspuns:

S ar putea sa fie ceva de la placa video.