| Marian_Valentin_2000 a întrebat:

Salut, de cateva saptamani invat C#, imi place foarte mult si vreau sa lucrez pe viitor in el. Am aflat recent de windows form apps, login form samd, dar ca sa realizez ceva de genul trebuie sa ma uit la tutoriale pe yt. Eu stiu C# in consola, probleme gen interschimbare, sume etc, dar vreau sa invat C# ul care imi trebuie pentru butoane, checklist si alte tools. Stiti cum pot invata ce mi trebuie ca sa nu am nevoie mereu de tutoriale? ma refer la codul chestiilor de pe forma. Multumesc anticipat, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nici un programator nu stie un limbaj de programare la nivel absolut complet!

stie in mare care sunt instructiunile si cand ajunge sa foloseasca una pe care o foloseste foarte putin, atunci se uita in help

iar asta se intampla la toti programatorii, inclusiv la cei care au ani buni de experienta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Limbajele de programare nu se învață pe de rost sa știi.

| Marian_Valentin_2000 explică (pentru Bizon95):

Inteleg asta, dar vreau sa stiu in mare bazele pentru asa ceva, macar chestiile basic, dar aparent sunt foarte greu de gasit.