| andrey346 a întrebat:

Salut,de cateva zile a aparut o problema enervanta la telefonul meu, de 4 zile la rand cand ma trezesc dimineata nu-i mai merge touchscreen-ul si e destul de enervant,cand ma culc e totul bine la el,dar cand ma trezesc a doua ziua, pac nu mai merge si azi e a patra zi consecutiva cand se intampla asta si trebuie mereu sa il resetez tinand apasat pe butonul de alimentare, a trebuit sa fac de 4 ori ca sa mearga, in caz ca nu am precizat am Huawei p20 lite, ar trebui sa merg la un service sa vad ce are?

5 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Salut, întra în setări și aici la balanță digitală și după aceia la gestionare perioadă de utilizare a ecranului și dezactivează această opțiune, probabil că ai activat-o fără să vrei.

| andrey346 explică (pentru Irinelp):

Salut,am intrat in setari, dar setarea nu era activata, ar exista alta modalitate?

| Irinelp a răspuns (pentru andrey346):

Atunci poate ai activat talkbak.

| andrey346 explică (pentru Irinelp):

Nu cred, acum numai merge deloc touchscreen-ul

| Irinelp a răspuns (pentru andrey346):

Atunci trebuie dus în service.