| Utzhu_Alecs'x_1994 a întrebat:

de cateva zile calculatorul meu se aprindea singur si il stingeam de la sursa. Acum cand il aprind nu imi mai apare nimic pe desktop si nu mai primeste nici comanda de restart si il sting foarte greu sad ce boala are?
Dau funda

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi placa video sau placa de baza. Numai cineva care vede te poate ajuta.

| Evolution a răspuns:

Probabil a fost un mic soc de curent si ceva s-a intamplat, daca se aprindea singur este o problema din placa de baza. Trebuie sa il duci la un service specializat, o sa iti faca o analiza si daca vrei si diagnosticare, nu te baga la placa de baza daca nu te pricepi.

| Utzhu_Alecs'x_1994 explică:

Am deschis unitatea si am scos mem ram am apasat putin pe procesor, placa video mufe, si intr-un final s-a aprins,,, dupa ce l-am stins sa mut unitatea in alta parte iar nu a mers. sad

| Utzhu_Alecs'x_1994 explică:

Am rezolvat,,, am scos placa video -procesorul si am curatat putin de praf, si acum este ok,, multumesc oricum