| Neamiticahfdn a întrebat:

Salut, de cateva zile mi se restarteaza pc-ul, am vindows 10, si imi apare un ecran albastru (se numeste ecranul morti sau cv de genul), si am si un cod qr, si zice ca vindows are o problema, cum pot remedia aceasta problema, ca la fiecare jumate de ora, poate chiar si o ora se restarteaza, si e enervant

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in windows cauta "restore" acolo este o optiune care iti poate da da pc-ul inapoi cu cateva zile inainte sa ai aceasta eroare poate te ajuta sa iti rezolvi problema. Te ajuta in cazul in care ai instalat ceva program cu virus sau ceva de genu.

8 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Incearca sa dai restore

| Neamiticahfdn explică (pentru rater1994):

Daca se poate zi-mi mai detaliat la ce restore si cum sa fac asta?

Bula
| Bula a răspuns:

Pe acel ecran albastru ("moartea albastra") este scrisa si cauza problemei.
N-ai decat sa-l citesti sau sa pui un screenshot cu el pe net, unde il putem vedea.

| Neamiticahfdn explică (pentru Bula):

Https://www.google.com/......ps?/search exact asa imi arata si mie

| Neamiticahfdn explică (pentru anonim_4396):

Totul a inceput cand a aparut ca este un nou update windoows, dupa ce s-a facut update-ul, s-a restartat pc-ul, ma jucasem cam jumate de ora si a aparut acest ecran albastru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să îți reinstalezi sistemul de operare, eu cred că PC-ul tău a avut unul sau mai mulți viruși.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Neamiticahfdn):

Ai acolo un cod de eroare, care indica cauza problemei.
Noteaza-l si dai cautare pe Google pentru semnificatia acelei erori.
Pe paginile MS (dar si pe forumuri) sunt date modurile de solutionare.

| Neamiticahfdn explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, am dat restore si nu imi mai apare ecranul albastru, ai funda