| BoysKiller a întrebat:

Salut,de cateva zile Stau cu calculatorul peste 80 Ram Fara sa fiu Jucat nimic. Pur si simplu am inchis toate aplicati tot Din Task manager dar calculatorul tot sta peste 80 Ram Si nu stiu ce sa fac,Posibil un virus ceva, am incercat cu un antivirus si zicea ca nu.Acuma nu stiu daca antivirusul era bun sau nu.Va rog ajutati-ma, Sa nu mai steie peste 80-90 RAM
Specificatiile ar fi Cam :
4 GB
I3
Placa Nvdia Geforce Gt 610, 128 bit
WIndows 7 Ultimate pe 64 De Biti

2 răspunsuri:
| CataLyNPop a răspuns:

Ai prea multe aplicati in pc. Ma gandesc ca de-aia.

| DiamondEyes a răspuns:

Intra in task manager si vezi ce-ti consuma cel mai mult din RAM.
Chrome consuma foarte mult, in caz de-l folosesti, iar daca tot nu ai o alta solutie, incearca Karspersky trial 15 zile. Faci o scanare[il folosesti o zi ca, consuma mult], iar daca nu ai virusi, incearca sa dezinstalezi programele/ aplicatiile care-ti consuma mult RAM.