| Gigineamtu a întrebat:

De câteva zile, tastatura mea a luat-o razna. Apăs o tasta și introduce mai multe caractere în loc de unul singur.
De exemplu apas tasta u și în loc sa îmi apară u o singura data, îmi apare de 3-4 ori. Ce pot face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a rupt cauciucu ala de dedesubt, sub tasta. Nu mai poti repara, Iei alta tastatura.
Desfa totusi tasta, si vezi ce se intampla.
dar pentru 10 20 lei, eu mi-as lua alta.
Daca e laptop, scapa de el, am avut si eu unu de nou, si tot asa s-a stricat o tasta. Deja era vechi nu se mai merita sa iau alta tastatura si l-am maritathee hee

| debarasator63 a răspuns:

Din experienta, cred ca este terminata, fapt pentru care iti recomand sa-ti cumperi alta. In functie de buget si la ce o folosesti cauta pe site-ul pc garage (doar sa-ti faci o idee despre marfa). Cand te-ai hotarat sa cumperi intra pe compari.ro si gasesti acolo tastatura pe care o doresti la cel mai bun pret.

| mytyka a răspuns:

Nu cumva ai varsat ceva pe tastatura?
Daca nu atunci inceci o alta tastatura si vezi cum reactioneaza. asa elimini una din cauzele posibile.
Ar mai fi o varianta daca cumva ai activat sticky keys. Apare aceeasi litera fix de trei ori ori de mai multe ori in functie de cat de lung apesi pe tasta?
Pentru a dezactiva sticky keys îti las un link:
https://stealthsettings.com/......ows-7.html