| Alinionutninut a întrebat:

Salut,de cateva zile vreau sa reinstalez windows 10 pe un laptop HP si cand dau sa bootez nu imi deschide fereastra aia de la instalare ca mi se face ecranul cu purici si nu pot boota, am incercat sa instalez alt windows si altul îl booteaza, mentionez ca tot windows 10 am avut

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Incerci sa instalezi ultima versiune de windows 10, e posibil ca laptop-ul ala sa nu mai suporte
si sunt vreo 10 versiuni
du-te pe https://tb.rg-adguard.net/public.php si ia o versiune mai veche (site-ul nu e Mircosoft, dar iso-urile sunt cat se poate de pe serverele Mircosoft, deci e safe cat cuprinde)