| AndreiMircea22 a întrebat:

Salut!
De ce atunci dupa ce termin de instalat și de făcut tot la kali Linux imi zice ca parola nu e buna?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La instalare, cand cere numele tau si al masinii, mai jos iti cere si parola + confirmarea parolei. Cu aceea parola vei putea intra in Linux.
Dupa ce ai intrat, ai posibilitatea de a schimba parola (la setari), respectiv sa activezi /dezactivezi cererea parolei (la logare, dupa iesirea din pauza, screen saver etc.).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie pusa o parola noua in terminal, cred ca cea default este kali

| Osneros a răspuns:

Dacă nu reușești să te loghezi, recomand să lași kali pe altădată.