| rambo134567 a întrebat:

De ce cand trimit o poza pe messenger (facebook) poza nu se trimite la aceeasi calitate pe care o am in telefon?
Adica in telefon se vede destul de bine iar cand o trimit cuiva se vede prost (calitate foarte scazuta)
Am LG g3

3 răspunsuri:
| sAndrei19 a răspuns:

Deoarece dimensiunea fotografiei este mult prea mare pentru cat iti cere aplicatia. facebook messenger converteste fotografia astfel incat sa se incadreze in dimensiunea acceptata de aplicatie, ca urmare si calitatea fotografiei o sa fie mai slaba!winking

| rambo134567 explică (pentru sAndrei19):

Si este vreo solutie? la alti cu telefoane mai performante nu am vazut probleme de genu