| Puștanu_Puya_1997 a întrebat:

Salut de ce dintr-o data asa pur si simplu nu imi mai apare cd dvd la my computer si am vrut sa instale un nou windows pe laptop cand am dt sa boteze nu imi mai aparea cd romul sa botez si am dat si la device manager nici acolo nu mai apare vre o solutie? dau funda/?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii atribui o litera. In loc de device manager dai pe disk manager.Acolo vezi partitia cu cd/dvd si ii atribui o alta litera. Dupa ce ii atribui litera, restartezi pc-ul si la repornire ar trebui sa iti vaad cd/dvd. Daca asta nu se va intampla, atunci e posibil ca unitatea optica sa fie defecta.

| Rommeo a răspuns:

Pai ca sa schimbi ordinea de bootare trebuie sa te duci in BIOS.