| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se blocheaza calculatorul? Nu se blocheaza la cine stie ce comenzi sau cand procesorul supra-solicitat! Comenzi simple.Cateodata chiar si cand misc cursorul de la mouse ramane blocat!straight faceAm observat ca de obicei cand am winamp pornit se intampla chestia asta! Dar alteori chiar si cand am winampul pornit nu am niciun fel de problema.Si chestia asta mi se intampla la scurt timp dupa ce aprind pc nu dupa ce merge ore in sir...Sa fie de la winamp? Desi nu cred! pana acum nu am avut probleme. Tin sa mentionez ca am calculatorul de maxim 4 luni, virusi nu am iar ca sistem de operare am Windows 7 Ultimate!(nu e original)
Helllp!sad fundita!kiss

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salut.
Widows 7 ultimate l-am incercat si eu si pateam multe chestii ciudate. Daca nu ai o configuratie suficient de buna la pc o sa ai probleme tot timpul.
Chestia cu blocarea cursorului mi se intampla cand aveam virusi. Sfatul meu e sa iti pui un antivirus bun, in primul rand, iar in al doile-a rand...xp-ul e sfant.
Bafta.

| Herysys a răspuns:

Schimba rami, sau macar incearca sa scoti o parte din ei, fa mai multe combinati(in caz ca ai mai multe placute de rami) vezi ca poate s-a stricat unu, daca nu intra in bios si schimba frecventa ramilor pana ii convie (si eu am avut aceiasi problema) si am schimbat din bios frecventa daca nu sunt rami, placa video e urmatoarea care ar putea sa cauzeze probleme dar daca spui ca la comenzi usoare nu poate fi ea

| coosmin24 a răspuns:

O problema ar fi de la windows. Iti recomand o reinstalare. Alta problema ar fi de la antivirus s au de la vreun program nasol care iti mananca din procesor.