| MariusAlin8 a întrebat:

De ce nu imi merge sunetul? Cand instalez draibarul de sunet imi da o eroare "Driver not found! Reboot your system, and run this setup again.

5 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Probabil nu instalezi driverul corect (ca producator, sau incerci sa instalezi un driver 32bit pe Windows 64bit), sau cel pe care il ai este incomplet (descarcarea a fost intrerupta la un moment dat).

Daca da aceeasi eroare cu un driver nou descarcat, mergi pe acest site si descarca pachetul "Audio", dupa care extrage-l pe desktop si da-i "Update Driver" din "Device Manager", selectand desktop folder ca sursa (nu "Automatically install..."): http://driverpacks.net/driverpacks/latest

| MariusAlin8 explică (pentru tpuuser999):

Dupa ce instalez draibarul se opreste calcuatorul brusc!

| tpuuser999 a răspuns (pentru MariusAlin8):

Atunci poate ar fi cazul sa reinstalezi Windowsul, poate cel curent a pierdut fisiere de la driverul vechi si de la oprirea brusca. Cauta un Windows mai nou sau un alt DVD, in caz ca acum incercai pe un Windows proaspat instalat. Daca face tot la fel dupa aceea, cheama un prieten sa te ajute pentru ca altfel inseamna ca e calculatorul stricat (de ex placa de sunet e arsa).

| MariusAlin8 explică (pentru tpuuser999):

Pai am reinstalat windows-ul!
Dar sti de unde pot descarca draibar-ul original (Realtek AC 97)