| dalvvip a întrebat:

Salut, de ce nu-mi arata nimic pe ecranul de la calculator (de masa)? Ecranul e negru.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! ai stricat mufa de la cablul vga, si cablul ala daca monitorul e cu tub, ca nu ai zis ce monitor ai, este lipit in monitor, daca e monitor lcd e usor de schimbat ca are mufă, ledul de la monitor merge? ai incercat sa il probezi fara unitate? trebuie sa i ti arate e ecran no signal daca nu il conectezi in unitate, daca i ti arata asa inseamna ca e bun cablul, dar ai defectiune in unitate, spune ne ce reactii are monitorul.

| dragosbogdan001 a răspuns:

S-a ars monitorul, cel mai probabil. Sau poate fi si placa video, ti-a facut figuri in ultima vreme? Gen se vedea ecranul multicolor (nuante de verde, roz etc. pe tot ecranul)?

| pci27 a răspuns:

Și eu, am pățit la fel. Problema, e la placa video sau la monitor
( dacă nu afișează nimic, trebuie schimbat).

| dalvvip explică:

îmi scrie no signal, am verificat si cablurile