| LaurAndreii a întrebat:

Salut, de ce pe gmail pe email trebuie sa platesc pentru un spatiu mai mare? Nu are nici o logica! Ca e doar GB.
15 GB? Si pentru un TB = GB si daca nu platesc cred ca imi sterge totul pe email, dar eu nu platesc pentru GB. De ce vor bani ca sa umplu spatiu de stocare?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Confunzi Gmail (posta electronica) cu Google Draive (spatiu de stocare in cloud). La spatiul de stocare ai 15 Gb si atat. Nu te obliga nimeni sa iei mai mult. Eventul, daca vrei, cu 5 lei la DIGI ai 50 Gb.
Mai poti folosi si alte conturi. Eu am mai multe. Samsung, Microsoft (OneDrive), Dropbox, etc.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da chiar asa. Sa ne dea totul gratis zic. Ce naiba.

| sierra1 a răspuns:

Nu toate sunt MOCA in lume, mai scoți și din buzunar, obișnuiește-te cu asta!

| anonimg a răspuns:

Nu ești obligat să cumperi un spatiu mai mare.
Eu nu prea folosesc gmail, ci mai mult yahoo mail. Și știu că yahoo mail îți șterge din mesajele mai vechi în timp ce apar mesaje mai noi. Posibil ca acest lucru să se întâmple și cu gmail.
Dar dacă este vorba de spațiu de stocare, atunci cred că se referă la Google drive care nu are legătură cu gmail, chiar dacă amândouă țin de Google.

| Zuzu1991 a răspuns:

15G pentru mail este EXTREM DE MULT
dar, unde balarii ai vazut tu "vor bani ca sa umplu spatiu de stocare"?!?
poti sa ai 15G neumpluti pentru ani buni... EU AM!

| DaniTDCI a răspuns:

Nu iti va sterge nimeni ce ai pe gmail, pentru stocare "extra" intr-adevar e nevoie sa platesti o anumita suma de bani.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu am vazut niciodata pe gmail sa-ti ceara bani, poate pe ggl drive pentru stocate, asta mi se pare in regula, doar nu sunt serverele tale ca sa stochezi informatie pe ele aiurea, platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Google Drive cred că vrei să zici. Deoarece ți se oferă din start, gratis, un spațiu decent de stocare iar dacă vrei să extinzi acel spațiu de stocare trebuie să plătești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ti-ai umplut inutil spatiul, incearca sa stergi ce nu e important. Daca trimiti sau primesti atasari mari, probabil asta ar fi cauza.

| Emperador a răspuns:

Nemulțumitului - i sa i@: Darul laughinglove strucklaughing >hee hee devil)