| AurelianStochițoiu97 a întrebat:

happy

De ce pe YouTube, videoclipurile sacadează la fiecare câteva secunde în browser-ul Opera? Am ultima versiune Opera și l-am și reinstalat. Tot așa se întâmplă. La alte browsere, precum Google Chrome nu se întâmplă asta.

Țin să menționez că am încercat și pe un alt laptop și nu se întâmplă deloc așa. Care ar fi problema? Vă mulțumesc! happy

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Pune-le la rezolutie mai mica
cauta in browser setarea "hardware acceleration", daca nu o gasesti cauta pe net
si ca sa iti faci o idee cat de bun e browserul/calculatorul tau, du-te pe https://web.basemark.com/ unde o sa iti faca un scor

PS acum mi-am adus aminte, sunt 2 serii de opera, opera legacy, care era un browser produs in totalitate de cei de la Opera, browser care a ramas la versiunea 36, dar care inca se mai foloseste, si opera seria "normala" care e bazata pe chromium, vezi daca nu cumva o ai pe cea veche, care are nevoie si de ultiumul flash player ca sa mearga

| AurelianStochițoiu97 explică (pentru ziftode):

Folosesc browser-ul Opera principal, descărcat de pe opera.com! *ultima versiune 49.

Faza este că am încercat și pe un alt laptop și acolo merge perfect.

| ziftode a răspuns (pentru AurelianStochițoiu97):

Https://www.google.ro/search?q=opera+hardware+acceleration

in orice caz, faptul ca iti merge bine pe un alt laptop nu inseamna nimic, de la diferente de performanta (al tau e mai vechi, nu are placa video performanta, poti sa ai probleme hardware, de drivere, hdd mult mai lent, etc.etc.etc.), am si eu opera ala si imi merge binemercic, dar eu am i7, 16G ram, ssd, nVIDIA 850m, etc., pana la pur si simplu opera de pe al tau are probleme interne

PS incearca si cu alt browser, chrome, ultimul firefox, chiar MS Edge, etc.