Întrebare recomandată | Filip_Edi_1997 a întrebat:

De ceva timp am inceput sa primesc flood pe adresa mea IP si as vrea sa o schimb dar nu stiu cum. Am un rooter de la UPC iar cand intru in setarile lui nu vad vreo optiune de IP Dynamic sau IP Static. Am nevoie repede de ajutor.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

IP-ul nu il schimbi de capul tau. Da un telefon la UPC si spune-le care e faza si or sa iti aloce ei un IP nou din poolul de IP-uri pe care le au.

2 răspunsuri:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Daca ai IP dinamic, se chimba singur odata la cateva luni. Daca ai IP static trebuie sa ti-l schimbe cei de la UPC. Daca primesti flood pe IP-ul tau, spune-le asta celor de la UPC si banuiesc ca ei pot bloca anumite IP-uri de unde vine flood-ul sau iti pot schimba IP-ul. Eu am patit odata chestia asta (flood pe IP) si aveam un virus in Modem. L-am resetat si am scapat. (Nu cumva folosesti Jingling pentru a avea trafic la un website?) happy

| socipath63092 a răspuns:

Poti folosi SafeIp este o aplicatie gratuita http://www.freesafeip.com/
eu o folosesc de cam 7 luni si nu m-a dezamagit niciodata.