| TearsOfBlood a întrebat:

Salut
De ceva timp am niste probleme cu router-ul de la pc ( edimax br-6428ns).
Nu trec doua minute si mi se deconecteaza internetul, apoi se conecteaza la loc dupa cateva secunde.
Pe telefon nu am nicio problema cu internetul, cu toate ca sunt pe acelasi wi-fi.
Am incercat sa ii dau reset si sa il configurez din nou, dar fara folos.
Problemele la conexiune le am doar pe calculator.
Calculatorul este unul vechi si neperformant, care nu are nici macar placa wireless.
Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Nu are nici o legatura cu PC-ul vechi, cu Windows-ul sau setarile. Am patit si eu si atunci mi s-a recomandat... sa-l scot din priza si sa-l las asa 5 minute. Culmea e ca avea efect. Am IP variabil. Insa, cineva incearca sa se conecteze la tine. Schimba parola.

| Leatherleader a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul, si reseteaza routerul la setarile din fabrica.

| SebitaBM2000 a răspuns:

Incearca o reinstalare a Windowsului, asta ar putea sa rezolve tot.