| Tintar_Marius_1998 a întrebat:

Salut, de ceva timp am o problema la calculator, in jocuri sau in diferite aplicatii (mai mult in jocuri) primesc de multe ori blue screen si se blocheaza tot pc-ul. Am schimbat si windows-ul, am curatat tot pc-ul de praf de 3 ori si am si windows-ul si driverele updatate. Din cate am mai citit am aflat ca se poate sa fie din cauza placii video. Un mic exemplu de "blue screen":
https://prnt.sc/usyjgj

Va rog sa ma ajutati, Dau funda,

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

E din placa video incearca totul pe low daca nu suporta e dusa, la pc nu costa mult sa o schimbi.

4 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Daca imaginea nu e clara si apar umbre pe o portiune de ecran este placa video.

| Tintar_Marius_1998 explică (pentru marinaru777):

Tot apar niste "purici" si se misca in anumite locuri random dupa se blocheaza tot

| Wr3nch a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

E placa video boss. Probabil e pe cale sa isi dea duhul.

| marinaru777 a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

E din placa video incearca totul pe low daca nu suporta e dusa, la pc nu costa mult sa o schimbi.

| Tintar_Marius_1998 explică:

Https://prnt.sc/usym22

Am mai reusit sa fac inca un print screen, se poate observa niste "purici" pe ecran.