| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ceva timp am o problema la laptop si nu stiu cum sa o rezolv...
Toate jocurile imi merg sacadat, am incercat sa updatez driverele dar toate sunt la zi.

Ce ar putea avea?

Mentionez ca inainte imi mergeau foarte bine.

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Ai o problema cu compatibilitatea unor programe. Daca deschizi task manager in timp ce rulezi jocul, vei observa, cel mai probabil, ca procesorul iti lucreaza la capacitate maxima. Ceea ce trebuie sa faci este sa inchizi procesele inutile (daca stii care sunt) Grija mare, pentru ca inchiderea unui proces nepotrivit iti va duce la prabusirea sistemului. Vezi ce programe it consuma resurse, iar daca sunt programe din windows iti recomand o reinstalare a acestuia. Sper ca acest raspuns sa iti fie de folos. Bafta

| Cry1243 a răspuns (pentru VyrusEleven):

Multumesc, am gasit un proces care consuma resurse l-am inchis si acum jocurile merg bine.

5 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Poate au apărut prea multe erori în unele sisteme pentru că. ştii şi tu că dacă download-ez chestii de pe internet, erorile apar cu găleată.

eu îţi sugerez să-ţi treci jocurile pe un CD şi să-ţi reinstalezi window-sul

| mcdeliric1 a răspuns:

Mai dezinstaleaza ce nu folosesti din programe si cand rulezi jocu inchide procesele care iti consuma resurse degeaba.

| NaVi324 a răspuns:

1.Reinstaleaza windowsul;
2.Instaleaza ultima versiune de drivere;
Asta o sa te ajute.

| MrJorje a răspuns:

Asa mi se intampla si mie