| Esentiall a întrebat:

Salut, de ceva timp, întâmpin problema cu FPS-urile. Nu ştiu ce să mai fac. Ţin să precizez că îmi pierd timpul mai mult pe League Of Legends decât pe alte jocuri. Din momentul în care am achiziţionat acest sistem, îmi mergea brici pe high all şi no shadow, aveam în jur de 30 fps-uri. După câteva luni a început să scadă pe la 25-20...
Am observat că mulţi oameni se confruntă cu această problemă, aşa că am căutat pe google şi am făcut nişte setări la placa video, am pornit jocul, mergea impecabil, în jur de 25-40 fps-uri! Iar a doua zi, iar 10-15 şi se chinuie să sară pe la 23, 24 când nu se întâmplă nimic pe hartă! ( cu tot cu aceste setări ). Am încercat să schimb din high în medium, sincer, absolut nici o diferenţă! Parcă ar fi high tot timpul. Am încercat pe low, o miiică diferenţă de 3 fps-uri. În rest...
Aş vrea să rezolv această problemă! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o setare sa castigi mai multe fps, schimba frame rate pe benchmark la optiuni.

| CRC98 a răspuns:

Mai bine te-ai lasa de League Of Legends si eu aveam vreo 17 FPS si dupa aia am umblat la setarile si numai stiu la cine stie ce si a ajuns la 0 FPS nu mi se misca nimica si dupa aia m-am lasat si m-am apucat de alte jocuri mai interesante care imi merg foarte bine!
Eu zic sa te lasi de astea Fantasy ca pierzi timpul degeaba fara suparare dupa aia o sa fie distrus jocul de hackeri si poate sa iti jefuiasca contul si niste lucruri foarte importante straight face

P.S:Jocul asta League of Legends mi se pare un joc cam prea ciudat umbli la o setare iti scade FPS-ul asa in cateva secunde sad