| Coffee123 a întrebat:

De ceva timp mouse-ul se deconecteaza la intamplare, uneori mai des, alteori mai rar, provocand incetinirea pc-ului pentru 1 secunda si chiar si blocarea tastelor. Aveti vreo idee ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

99.99% ca NU e din mouse
ci ai micro-inghetari in computador, care se vad cel mai clar in mouse pentru ca nu poti sa il misti... DELOC

iar motivele sunt deosebit de variate, de la o problema hardware, pana la o problema de racire (cand esti intr-un joc si placa video se incinge) si trecand prin chestii ca poti sa ai pur si simplu sectoare pe hdd care sunt aproape "bad-uri"... si asta poate fi un motiv

in afara de a merge la un service si sa iti gaseasca buba, nu ai ce sa faci

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu vorbesti nici de tioul de mause, inalambric sau nu, bluetooth sau wifi, nici de sistemul operativ nici de absolut nimic.
Dar stai... manuit in Globul Magic... Mause-ul se blocheaza de frica Cat-uli

| anonimg a răspuns:

Problema este din windows, pentru că mouse-ul nu poate bloca pc-ul cât timp îl folosim corect.
Soluție: reinstalarea windows-ului. Și dacă în timpul instalării sistemului dăm și o formatare, ne asigurăm că dispare și orice program malițios.

| PainTech a răspuns:

Salut! Ar trebui să încerci cu alt mouse in alt port USB.

Apoi, dacă problema persistă, fă o scanare antivirus. Iar după asta poți face o reinstalare a sistemului de operare.

| Coffee123 explică (pentru Bizon95):

Multumesc pentru raspuns. O seara buna!

| Bizon95 a răspuns (pentru Coffee123):

Cu placerewinking