| AlexZalău98 a întrebat:

Salut, de curând am achiziționat piese pentru a asambla un pc dar procesorul un athlon 64 intră la temperaturi intre 40-55 grade C si 120-140 grade F în meniul bios.
Componente:
Placa de baza AMD N68C-UCC
Procesor AMD Athlon 64 3000
Cooler stock
3 gb ram
2 HDD 1 250GB și 1 120 GBA
Nu am ventilator
Sursa 420 w
O placa video sapphire din 2013 nu știu ce model este.
Pasta termoconductoare 30-100 grade C.
Cam asta este dacă am uitat să adaug ceva spuneți-mi, sunt începător nu am mai adăugat carcasa, monitorul pentru că nu are rost și nici card reader și floppy.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Piesele sunt complete.
Procesorul se încinge pentru că este model vechi; și probabil duce greu un Windows de ultimă generație.
Vezi dacă se învârte și cooler-ul pus pe el (trebuie conectat la placa de baza în mufa lui specială).

| Frank51 a răspuns:

Mie acele temperaturi mi se par ok.

| Lucian2473 a răspuns:

Pune-i ventilator. Fara el.e cald si se incige procesorul.