| AndreiTudose a întrebat:

De curand am achizitionat un aparat Fujifilm s4200 si inca nu m-am obisnuit cu el. Adica nu stiu sa umblu pe el la toate setarile si chestiile. Vreau sa fac o poza anume si nu stiu unde sa umblu. De ex fac o poza la un baiat, si baiatul vreau sa iasa in evidenta in poza, si in spate sa fie blurat (in ceata) sa nu se vada fundalul clar, daca intelegeti. Ca in imaginea asta http://i61.tinypic.com/15s57as.jpg. Urgent!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Cauta efectul macro, asa se numeste ce cauti tu.
Daca nu iese, fa-i o poza normal, apoi editeaza in photoshop, blureaza putin ce-i in spate si o sa iasa gen efectul de macro.